Zwycięstwo z Wisłą

TUCHOVIA Tuchów – WISŁA Szczucin 3:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Wantuch 17, 2:0 Wantuch 23, 3:0 Wantuch 41, 3:1 Nytko 48, 3:2 Dernoga 89

Tuchovia: Chwistek – Stec (75 Ciszek), Bobak, Szpak, Kaczor, Babiarz (67 Starzyk), Sarad (85 Sowa), Bałut, Baran, Rąpała (60 Florek), Wantuch (75 Prokop)

Wisła: Irla – Gmyr (62 Wołoszyn), Strychacz, Młodziński, Lizak, Łachut, Dernoga, Łabuz (75 Bator), Kołton, Nytko, Trojniak

Żółte kartki: Sarad, Ciszek – Łabuz, Dernoga.

Sędziował: Mateusz Libera (Żabno)

Mecz dwóch sąsiadów w tabeli zakończył się zwycięstwem Tuchovii. W pierwszej połowie korzystnie prezentowali się zawodnicy z Tuchowa, którzy lepiej przystosowali się warunków panujących na murawie. Przewagę udało się udokumentować strzeleniem trzech bramek. Ich autorem był 18 letni napastnik – Sebastian Wantuch, dla którego były to pierwsze bramki w seniorskiej piłce.

W 17 min po uderzeniu Sarada w poprzeczkę, Wantuch w zamieszaniu pod bramką rywali strzałem z kilku metrów pokonał Irlę. Drugi raz z dobrej strony Wantuch pokazał się w 23 min, gdy po rzucie rożnym głową zaskoczył bramkarza rywali. Hat tricka ustrzelił w 41 min. Akcję rozpoczął Sarad podaniem na wolne pole do Babiarza. Jego strzał odbił bramkarz, do piłki doszedł Wantuch i skutecznie zakończył akcję.

Tuchovia w drugiej połowie oddała pole rywalom. Na boisko wyszedł też inny zespół Wisły. Szybko udało się im strzelić pierwszą bramkę. W 48 min sytuacje sam na sam wykorzystał Nytko. Kontaktową bramkę strzelili w 89 min, po uderzeniu z woleja Dernogi piłka ląduje w siatce.